.

Martin Nissens guddommelige ondskab

KOMMENTAR: Rækken af prædikanter og selverklærede apostle der med Bibelen, Koranen eller Toraen i hånden fortæller os vi er syndere, er lang. Da de er udenfor pædagogisk rækkevidde, dedikeres denne kommenter til alle jer IKKE-heteroseksuelle "syndere".

onsdag, 09 august 2017 12:56

Fodboldspillere fyret efter sexvideo

Af Kategori Udland
Den slags udskejelser accepteres ikke i den brasilianske fodboldklub Sport Club Gaúcho. Den slags udskejelser accepteres ikke i den brasilianske fodboldklub Sport Club Gaúcho. Foto: Twitter.
Bedøm
(0 Stemmer)

En video fra et omklædningsrum er gået viral, og har efterladt fire brasilianske fodboldspillere fra klubben Sport Club Gaúcho uden job.

Den korte video på blot ni sekunder blev sidste weekend lækket på YouTube, og viser en af fodboldspillerne på knæ foran to holdkammerater under bruseren i omklædningsrummet, mens han onanerer på dem. Den fjerde fodboldspiller filmen seancen, og skriger af grin samtidig. Efter syv-otte sekunder stopper legen, og alle fire skriger af grin. Ingen af de to har stive pikke, og situationen minder mest af alt om en joke.

Men ikke desto mindre har de alle fire mistet jobbet i fodboldklubben.

Klubbens præsident Gilmar Rosso fortæller til sportsmagasinet Globo Esporte, at de fire fodboldspillere blev fyret, fordi hændelsen skete på klubbens område.

”Udenfor arbejdstid har vi intet at gøre med situationen. Hvis de vil drikke sig fulde, bøsser eller ej, så er det deres problem”.

Rosso tilføjer til mediet UOL Sport, at han troede spillerne var heteroseksuelle, men nu er han ikke længere så sikker.

”Så vidt jeg ved, er de tre ikke bøsser, men nu bliver de nødt til at bevise det”. Hvorfor de skal bevise, de ikke er homoseksuelle, nævnes ikke. Det er heller ikke uddybet hvordan sammenligningen med at drikke sig fuld er fremkommet hos præsidenten.

Spillernes navne er ikke offentliggjort.

Videoen cirkulerede angiveligt blandt holdkammeraterne før den fandt vej til YouTube, som siden har fjernet den kække film.

Log ind for at skrive kommentarer
Sponsor
 

OAonline.dk bruger cookies til at indsamle statistik, der kan være med til at forbedre brugeroplevelsen. Cookies er vigtige for at vores website vises korrekt i din browser. Hvis du klikker på et link på vores website, accepterer du samtidig vores cookiepolitik. Læs mere om cookies